Olena Viktorova

nauczyciel języka angielskiego


W Społecznej Jedynce pracuję od marca 2022 roku. Szukając pracy w nowym dla mnie mieście, otrzymałam kilka ciekawych ofert, jednak to właśnie nasza szkoła urzekła mnie ciepłą atmosferą, poczuciem życzliwości i ciepłem dużej rodziny.

W szkole uwielbiałam matematykę, literaturę, język angielski i biologię. Po skończeniu szkoły wahałam się, czy studiować anglistykę, czy psychologię. Już na Uniwersytecie Narodowym im. O.Honchara w Dniepropietrowsku na nowo odkryłam dla siebie angielski i zafascynowała mnie elegancka logika gramatyki, jasne zwroty idiomatyczne i różnorodne akcenty. Uzyskałam tytuł magistra filologii angielskiej. W latach 2004-2022 pracowałam w szkołach i liceach w Ukrainie.

Moją szczególną pasją jest przygotowanie do egzaminów, które postrzegam jako proces budowania, w którym cegły tworzą mocny i wykwintny dom przyszłego sukcesu. Najbardziej doceniam, gdy uczniowie zadają pytania dotyczące języków, dzielą się ciekawymi faktami lub porównują różne języki.

Prywatnie jestem mamą trzech córek (najstarsza jest na studiach, najmłodsza w podstawówce). Lubię się uczyć, czytać, oglądać filmy, haftować, gotować, dbać o moją rodzinę, mojego kota i moją kolekcję orchidei. Kiedy przytłaczają mnie emocje – piszę wiersze. Korzystam z każdej okazji, aby połączyć podróże z pożytecznym doświadczeniem.