W Społecznej Jedynce edukacja językowa to nie tylko przekazywanie reguł gramatycznych czy listy słówek. To fascynująca podróż w świat słowa, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i kształtowanie miłości do języka jako narzędzia wyrażania siebie.

1. Szeroki wybór języków obcych

Naszym uczniom i uczennicom proponujemy wysoki poziom języka angielskiego oraz innych języków obcych.

Jako drugi język obcy nasi uczniowie i uczennice mogą wybierać między: językiem hiszpańskim, językiem niemieckim i językiem francuskim.

2. Indywidualne podejście do ucznia

Każdy uczeń – wraz z jego możliwościami, zainteresowaniami i wyzwaniami – jest dla nas indywidualnością.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia ci, którzy potrzebują wsparcia, zawsze je otrzymują – a ci, którzy potrzebują wyzwań, mogą wznosić swoje językowe umiejętności na jeszcze wyższy poziom.

3. Wysoki poziom nauczania

O wysokim poziomie nauczania w obszarze języków obcych świadczy również fakt, że od lat średnia wyników egzaminów z języków obcych uczniów i uczennic Społecznej Jedynki jest wyższa od średniej krajowej.

W roku 2023 nasi uczniowie i uczennice zdali egzamin z języka angielskiego średnio na 94% (średnia krajowa: 66%), a z języka hiszpańskiego – na 100% (średnia krajowa: 63%).

4. Języki obce poza lekcjami

Uczniowie Społecznej Jedynki mają możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, które wynoszą ich umiejętności językowe na wyższy poziom.

Liczne konkursy językowe są szansą na sprawdzenie poziomu języka i jeszcze jedną okazją do doskonalenia umiejętności językowych oraz pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Od lat w czerwcu jesteśmy uczestnikami Festiwalu Filmów Anglojęzycznych – nasi uczniowie stają się wtedy reżyserami, scenarzystami, aktorami i tłumaczami.

Nasi uczniowie regularnie przystępują do egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych – jest to dla nich tak motywacja do rozwoju, jak i inwestycja w przyszłość.

5. Projekty międzynarodowe w Społecznej Jedynce

Dzięki naszej akredytacji w programie Erasmus+ podopieczni Społecznej Jedynki w ciągu roku szkolnego biorą udział w wymianach międzynarodowych, zagranicznych kursach językowych oraz długoterminowych pobytach w szkołach za granicą. Każdy wyjazd to okazja do wielu godzin konwersacji z native speakerami, poszerzenia kulturowych horyzontów i nawiązania międzynarodowych znajomości.

Za granicą sukcesywnie dokształcają się też nasi nauczyciele – w trakcie kursów za granicą nie tylko poznają lepiej języki obce, ale doskonalą warsztat metodyczny i wymieniają doświadczenia z pracownikami oświaty z całej Europy.

 

Edukacja językowa w Społecznej Jedynce to nie tylko nauka konkretnego języka, ale również rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, kulturowej świadomości i pasji do słowa pisanego i mówionego.

Dzięki nowoczesnym metodom nauczania, praktycznemu podejściu i kontaktom z rówieśnikami z innych krajów uczniowie zdobywają nie tylko książkową wiedzę, ale przede wszystkim pewność w posługiwaniu się językiem obcym.