Włącz dźwięk 🙂

O nas

Historia Społecznej Jedynki sięga roku 1989. Wtedy, w prywatnym mieszkaniu, rozpoczęły się zajęcia dla kilkorga sześciolatków dając początek pierwszej w Poznaniu szkole powstałej z inicjatywy Społecznego Towarzystwa Oświatowego. 

Fundamentem wychowania i kształcenia w Społecznej Jedynce są dwie uniwersalne wartości: miłość i mądrość. Stanowią one drogowskaz dla rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Wartości te kształtują codzienną pracę w szkole i klimat przenikający relacje międzyludzkie.

Społeczna Jedynka to miejsce, w którym wysoki poziom nauczania idzie w parze z atmosferą życzliwości i szacunkiem dla indywidualnych potrzeb uczniów.

O tym, że nasza metoda jest skuteczna, mówi nam trzydzieści lat doświadczenia, wysokie wyniki egzaminów, a przede wszystkim pokolenia szczęśliwych absolwentów!

Z powodzeniem łączymy tradycyjne wartości z tym, co w dydaktyce nowe i świeże.

Naszą codziennością są projekty międzynarodowe, innowacje technologiczne i lekcje pełne nowatorskich pomysłów.

Prawdziwą siłą Społecznej Jedynki jest wspierająca społeczność, którą tworzą uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły.

Dzięki temu tworzymy bezpieczne miejsce dla rozwijania talentów, nawiązywania bliskich przyjaźni i nauki życia w społeczeństwie.

Terminarz

Projekty międzynarodowe

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być uczniem w szkole za granicą, otoczonym zupełnie innym środowiskiem, językiem i kulturą? Dla uczniów Społecznej Jedynki to nie to realna możliwość dzięki naszej akredytacji w programie Erasmus, który otwiera drzwi do międzynarodowej przygody edukacyjnej.

W trzech kolejnych latach nasza szkoła zostawała wyróżniona na podium rankingu portalu WaszaEdukacja.pl. 

W 2022 i 2023 roku zajęliśmy w nim pierwsze, a w 2024 roku – trzecie miejsce.

Uczniowie i Rodzice o szkole

Marysia Rychlicka
absolwentka 2023

Myślę, że już zawsze społeczną jedynkę będę wspominać z uśmiechem na twarzy, wdzięczna za dane mi możliwości, wyrozumiałych nauczycieli, a…

Gabriela Rager
absolwentka 2023

 Społeczną Jedynkę zapamiętałam nie tylko jako miejsce nauki, ale i miejsce gdzie się dobrze czułam, spotkań i rozwijania zainteresowań. Mimo,…

Jędrzej
absolwent 2022

Lata spędzone w Społecznej Jedynce wspominam z radością, jak i wzruszeniem. To miejsce nie tylko dostarczyło mi solidnej edukacji, ale…

Fryderyk Janiak
absolwent 2023

Społeczną Jedynkę wspominam jako szkołę, w której cały czas coś się działo. Było widać, że nauczyciele pracują z pasją. Oprócz…