Włącz dźwięk 🙂

O nas

Historia Społecznej Jedynki sięga roku 1989. Wtedy, w prywatnym mieszkaniu, rozpoczęły się zajęcia dla kilkorga sześciolatków dając początek pierwszej w Poznaniu szkole powstałej z inicjatywy Społecznego Towarzystwa Oświatowego. 

Fundamentem wychowania i kształcenia w Społecznej Jedynce są dwie uniwersalne wartości: miłość i mądrość. Stanowią one drogowskaz dla rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Wartości te kształtują codzienną pracę w szkole i klimat przenikający relacje międzyludzkie.

Społeczna Jedynka to miejsce, w którym wysoki poziom nauczania idzie w parze z atmosferą życzliwości i szacunkiem dla indywidualnych potrzeb uczniów.

O tym, że nasza metoda jest skuteczna, mówi nam trzydzieści lat doświadczenia, wysokie wyniki egzaminów, a przede wszystkim pokolenia szczęśliwych absolwentów!

Z powodzeniem łączymy tradycyjne wartości z tym, co w dydaktyce nowe i świeże.

Naszą codziennością są projekty międzynarodowe, innowacje technologiczne i lekcje pełne nowatorskich pomysłów.

Prawdziwą siłą Społecznej Jedynki jest wspierająca społeczność, którą tworzą uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły.

Dzięki temu tworzymy bezpieczne miejsce dla rozwijania talentów, nawiązywania bliskich przyjaźni i nauki życia w społeczeństwie.

Terminarz

Projekty międzynarodowe

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być uczniem w szkole za granicą, otoczonym zupełnie innym środowiskiem, językiem i kulturą? Dla uczniów Społecznej Jedynki to nie to realna możliwość dzięki naszej akredytacji w programie Erasmus, który otwiera drzwi do międzynarodowej przygody edukacyjnej.

Uczniowie i Rodzice o szkole

Maksymilian Skrzypczak
absolwent 2017

W Społecznej Jedynce mogłem kreować życie szkoły. Jeśli uważasz taką możliwość za szansę na dobrze spędzone lata nauki, jeśli wartości o których wspomniałem na początku – otwartość, pomocniczość, organizacja – są bliskie Twojemu sercu, to Społeczna Jedynka doskonale do Ciebie pasuje.

Barbara Hadryś
absolwentka 2011

Pasja i zaangażowanie nauczycieli w przedmioty, których nauczali sprawiło, że sama się bardzo zaangażowałam i uczęszczałam na różnego rodzaju kółka zainteresowań. To pomogło mi wygrać konkurs, dzięki czemu mogłam wybrać dowolne liceum aby kontynuować swoją naukę. Możliwość wyboru liceum wpłynęła z kolei na wybór studiów w Anglii na Uniwersytecie w Yorku, co pomogło mi się dostać na studia doktoranckie na prestiżowym Uniwersytecie w Cambridge.

Alina Celichowska
absolwentka 2011

Po gimnazjum, dzięki konkursom, bez problemu dostałam się do wymarzonej klasy mat-fiz prof. Raczkowskiego w LO św. Marii Magdaleny. Dzięki całkowicie otwartym możliwościom, jakie dała mi Jedynka, mogłam już wtedy dokonać z pierwszego poważnego i w pełni samodzielnego wyboru.

Jan Działyński
absolwent 2004

W porównaniu z poprzednią szkołą w Społecznej Jedynce po raz pierwszy zetknąłem się z indywidualnym podejściem do ucznia. Nauczyciele nie poddawali się i cierpliwie tłumaczyli zagadnienia, choć jeśli chodzi o sprawdzanie wiedzy to byli dość wymagający.