Matematyka w Społecznej Jedynce to prawdziwa akademia krytycznego i logicznego myślenia. Prowadzona przez nauczycieli-pasjonatów, dla wielu uczniów staje się niezapomnianą edukacyjną przygodą.

Dlaczego uczenie się matematyki w Społecznej Jedynce jest wyjątkowe?

1. Uczymy myślenia i współpracy

Udowadniamy na każdym kroku, że matematyka może być pasjonującą dziedziną, która wykracza daleko poza zapisywanie żmudnych obliczeń. Realizowane  zadania i projekty często mają charakter zespołowy – dzięki nim uczniowie kształtują kompetencje społeczne i trenują umiejętności współpracy w rozwiązywaniu problemów.

2. Wysoki poziom nauczania

Lekcje matematyki w Społecznej Jedynce od lat cieszą się renomą zajęć o wysokim poziomie nauczania. I wcale nie jest to dla nas zaskoczeniem! Nasi nauczyciele dbają o to, by każdy młody pasjonat matematyki napotkał wyzwania, które będą służyć rozwojowi jego zainteresowań.

Od lat wyniki egzaminów z matematyki naszych uczniów utrzymują się w najwyższych pułapach. W 2023 roku uczniowie Społecznej Jedynki uzyskali w egzaminie ósmoklasisty średni wynik 85%. Przekroczyli średnią krajową o aż 30%!

3. Edukacja szyta na miarę ucznia

Dbałości o wysoki poziom nauczania w Społecznej Jedynce towarzyszy świadomość, że dla niektórych matematyka może być dziedziną niełatwą do pokochania. Dlatego nasi nauczyciele nie zostawiają  uczniów potrzebujących wsparcia samym sobie, chętnie oferują pomoc w zrozumieniu zawiłych zagadnień i proponują zajęcia dodatkowe, które służą pokonaniu matematycznych trudności.

4. Łączymy z rzeczywistością

Matematyka w Społecznej Jedynce to zajęcia, które są pełne przykładów „z życia wziętych”. Wierzymy, że dostarczamy tym samym uczniom narzędzi do rozumienia otaczającego świata. Tworzymy środowisko sprzyjające kiełkowaniu kompetencji, które będą kluczowe także poza szkołą.

Matematyka staje się także częścią szkolnego życia – od lat celebrujemy szczególne okazje, takie jak Światowy Dzień Liczby Pi i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

5. Warsztaty matematyczne i zajęcia dodatkowe

Jesienne warsztaty matematyczne to legenda Społecznej Jedynki. Wypełniają je naszpikowane łamigłówkami gry terenowe, maratony liczenia zadań konkursowych i mecze matematyczne – słowem wszystko, co sprzyja rozwojowi miłośników Królowej Nauk.

Na co dzień matematyczna pasja naszych uczniów jest podtrzymywana i rozwijana dzięki szerokiej ofercie zajęć dodatkowych oraz licznym konkursom, w których mogą oni sprawdzić swoje umiejętności.

 

Dzięki pasji i profesjonalnemu podejściu nauczycieli Społecznej Jedynki, matematyka staje się fascynującą podróżą, której celem jest nie tylko nauka obliczeń, ale przede wszystkim rozwijanie potencjału każdego ucznia.