W Społecznej Jedynce sport to nie tylko lekcje wychowania fizycznego – to styl życia oraz integralna część procesu edukacyjnego i kultury naszej szkoły. Rozwijaniu umiejętności sportowych towarzyszy edukacja zdrowotna i żywieniowa oraz pielęgnowanie ducha fair play.

1. Różnorodność dyscyplin sportowych

W Społecznej Jedynce dajemy uczniom i uczennicom możliwość sprawdzenia się w różnych dyscyplinach  sportowych – od tradycyjnych gier zespołowych po sporty indywidualne.

Dzięki temu każdy może znaleźć coś, co go szczególnie zainteresuje i być może stanie się początkiem pięknej sportowej przygody.

2. Lekcje wychowania fizycznego z pasją

Lekcje wychowania fizycznego w naszej szkole są prowadzone przez nauczycieli, którzy swoją pasję do sportu potrafią przekazać uczniom. Ich kreatywne podejście i nauczanie poprzez gry i zabawy sprawiają, że zajęcia stają się dla uczniów i uczennic źródłem radości i satysfakcji.

Dostosowanie ćwiczeń do poziomu umiejętności każdego ucznia sprawia z kolei, że sport w Społecznej Jedynce staje się przystępny dla każdego – nawet tych, dla których była to do tej pory dziedzina zupełnie obca.

3. Zdrowy tryb życia

W ramach zajęć wychowania fizycznego promujemy zdrowy tryb życia. Dzieci uczą się nie tylko o korzyściach regularnej aktywności fizycznej, ale również o znaczeniu prawidłowego odżywiania, higieny i dbania o własne ciało.

4. Fair play

W Społecznej Jedynce kształtujemy nie tylko umiejętności fizyczne, ale również ducha fair play. Wiemy, że zajęcia sportowe tworzą doskonałą okazję do pracy nad charakterem, nauki szacunku dla przeciwnika i ćwiczenia współpracy w grupie.

Sport w naszej szkole to nauka umiejętności kluczowych dla sukcesu w kolejnych etapach edukacji – i życia.

5. Część życia szkolnego

Sport stał się częścią szkolnej kultury, a wydarzenia sportowe – stałymi punktami naszego harmonogramu. Takie inicjatywy, jak coroczny turniej mikołajkowy i konkurs fotograficzny „Moja rodzina na sportowo”  umacniają w naszych uczniach i uczennica przekonanie, że uprawianie sportu nie tylko dobrze wpływa na zdrowie, ale może być ogromną frajdą!

Nasi uczniowie i uczennice co roku z sukcesami biorą udział w Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych, a niepisaną tradycją stały się klasowe spływy kajakowe.

Wielu z nas przyjeżdża do szkoły hulajnogami i rowerami – dla miłośników dwóch kółek mamy bezpieczne miejsce, w którym podczas zajęć mogą przechować jednoślady.

Sport w Społecznej Jedynce to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale integralna część procesu edukacyjnego. Stawiamy na rozwijanie umiejętności sportowych, zdrowego trybu życia i wartościowych postaw, które towarzyszą uczniom przez całe życie.