Szkoła, którą tworzymy
razem z Wami
O nas
Historia Społecznej Jedynki sięga roku 1989. Wtedy, w prywatnym mieszkaniu, rozpoczęły się zajęcia dla kilkorga sześciolatków dając początek pierwszej w Poznaniu szkole powstałej z inicjatywy Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
Fundamentem wychowania i kształcenia w Społecznej Jedynce są dwie uniwersalne wartości: miłość i mądrość. Stanowią one drogowskaz dla rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Wartości te kształtują codzienną pracę w szkole i klimat przenikający relacje międzyludzkie.
Społeczna Jedynka to miejsce, w którym wysoki poziom nauczania idą w parze z atmosferą życzliwości i szacunkiem dla indywidualnych potrzeb uczniów.
O tym, że nasza metoda jest skuteczna mówi nam trzydzieści lat doświadczenia, wysokie wyniki egzaminów – a przede wszystkim pokolenia szczęśliwych absolwentów!
Z powodzeniem łączymy tradycyjne wartości z tym, co w dydaktyce nowe i świeże.
Naszą codziennością są projekty międzynarodowe, innowacje technologiczne i lekcje pełne nowatorskich pomysłów.
Prawdziwą siłą Społecznej Jedynki jest wspierająca społeczność, którą tworzą uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły.
Dzięki temu tworzymy bezpieczne miejsce dla rozwijania talentów, nawiązywania bliskich przyjaźni i nauki życia w społeczeństwie.
Projekty międzynarodowe
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być uczniem w szkole za granicą, otoczonym zupełnie innym środowiskiem, językiem i kulturą? Dla uczniów Społecznej Jedynki to nie to realna możliwość dzięki naszej akredytacji w programie Erasmus, który otwiera drzwi do międzynarodowej przygody edukacyjnej.
Uczniowie i Rodzice o szkole
Kacper Gielnik
absolwent 2014
„W Społecznej Jedynce spotkałem jednych z najlepszych nauczycieli, jacy kiedykolwiek dotąd mnie uczyli. Wszyscy w tej szkole się znali. Mimo, że czasami było ciężko (śmiech) to jednak wiedza zdobyta w Społecznej Jedynce nieraz przydawała się na dalszym etapie edukacji.”
Joanna Sobocińska
absolwentka 2008
„Społeczna Jedynka to miejsce w którym można czuć się bezpiecznie. W którym w pierwszych trudnych latach edukacji szkolnej dostaje się schronienie i poczucie przynależności. To także miejsce, które pozwala rozwijać pasje. Każdy uczeń jest ważny, a jego indywidualność nie jest problemem lecz skarbem. To miejsce, w którym mądrzy ludzie pomagają wykorzystać potencjał i dają drogowskazy na przyszłość. Uważnie słuchając, można te drogowskazy nosić przy sobie całe życie.”
Alina Celichowska
absolwentka 2011
„Po gimnazjum, dzięki konkursom, bez problemu dostałam się do wymarzonej klasy matematyczno-fizycznej w LO św. Marii Magdaleny.”