Jolanta Syroczyńska-Thiel

nauczyciel chemii


Uczenie zawsze sprawiało mi przyjemność.  Lubię uczyć się, ale także pomagać innym w zrozumieniu logicznych zawiłości. Już na studiach pomagałam w nauce kolegom i koleżankom z wydziału. W liceum uczęszczałam do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, ale maturę zdawałam m.in. z chemii. Jestem magistrem inżynierem  po studiach na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończyłam także studia dla nauczycieli na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu oraz studia z zakresu zarządzania instytucjami oświatowymi na Politechnice Poznańskiej oraz wiele kursów i szkoleń z zakresu chemii, pedagogiki (jestem licencjonowanym tutorem),  a także dogoterapii. 

W Społecznej Jedynce jestem zatrudniona od 2001 roku. Przez wiele lat pracowałam równolegle w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych. Prowadziłam także zajęcia uzupełniające z chemii  w VIII LO w Poznaniu. Na co dzień  przede wszystkim z wielką pasją uczę chemii, jestem także koordynatorem programowym w naszym liceum i administruję dziennik elektroniczny. Od kilku lat także piszę i współkoordynuję projekty unijne w sektorze edukacji szkolnej, w ramach których wielu uczniów i nauczycieli może brać udział w mobilnościach zagranicznych: wymianach,  szkoleniach, job shadowing itd.

Energię do działań daje mi szczęśliwe życie rodzinne, satysfakcja z pracy, więzi i relacje przyjacielskie. Kocham kontakt z przyrodą. Lubię sporty pozwalające na bliskość z naturą: rower, kajaki, narty, żagle, wyciszające pływanie na SUP-ie.