Luiza Maciejewska

psycholog


W Społecznej Szkole Podstawowej pracuję od 2022 roku na stanowisku psychologa szkolnego.

Jestem absolwentką Uniwersytetu im.  Adama Mickiewicza. Studiowałam na Wydziale Nauk Społecznych na kierunku psychologia.

Gdy przechodziłam  przez kolejne szczeble edukacji, towarzyszyła mi idealistyczna myśl dotycząca zmiany w relacji dorosły – dziecko. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie drogą pełną różnorodnych odkryć, która staje się okazją do wydobywania jego zasobów i budowania w nim wiary we własne możliwości.

Prowadząc terapię z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, utwierdziłam się w przekonaniu, jak ważne  są akceptacja i empatia. Doświadczenie zawodowe rozwijałam jako psycholog i koordynator Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych nr 107 w Poznaniu, a także na stanowisku psychologa w przedszkolach integracyjnych i publicznych oraz w szkołach podstawowych w Poznaniu. Swoje umiejętności  doskonalę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach.

Obecnie jestem praktykiem metody Kids Skills, ukończyłam także pierwszy i drugi stopień Edukacji Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swój warsztat pracy poszerzam o szkolenia z zakresu interwencji poznawczo-behawioralnych w pracy z dziećmi  i nastolatkami z ADHD, mutyzmem wybiórczym czy zaburzeniami lękowymi.

W szkole często podejmuję się organizacji dni, podczas których możemy zwrócić uwagę na to, co nas wspiera w zdrowiu psychicznym.

Prywatnie jestem żoną i szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Lubimy spędzać ze sobą czas, oglądając filmy, grając w gry czy słuchając muzyki i śpiewając . Mamy psa o imieniu Milka. Od pewnego czasu próbuję regularnie biegać, co stało się dla mnie okazją do ćwiczeń uważności i skutecznym sposobem na stres.

Praca w szkole, choć bywa trudna, daje mi wiele satysfakcji. Jest dla mnie wyzwaniem, które mobilizuje do działania i poszukiwania rozwiązań. Otwiera  perspektywy poprzez możliwość współpracy z dziećmi i nastolatkami, ich nauczycielami i rodzicami.

W pracy ważny jest dla mnie dialog, uważność na potrzeby i zrozumienie. Dźwięk stale otwierających się drzwi do gabinetu jest dla mnie sygnałem tego, jak bardzo potrzebujemy wzajemnego wsparcia i obecności – to one są kluczem, który otwiera drogę do drugiego człowieka.