Andrzej Wiśniewski

psycholog

Ukończyłem studia psychologiczne o specjalności psychologia edukacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale zanim podjąłem pracę z dziećmi i młodzieżą, zdobytą wiedzę wykorzystywałem w innych dziedzinach życia, m.in. byłem dziennikarzem, zajmowałem się rozwojem umiejętności społecznych w międzynarodowej korporacji.

Od 2014 pracuję jako psycholog szkolny, w Społecznej Jedynce – od 2021. Uwielbiam tę pracę. W dzieciach bardzo lubię szczerość, bezpośredniość, dążenie do prawdy i sprawiedliwości, gotowość do przepraszania i przebaczania. By dobrze wspierać ich rozwój, chętnie korzystam z możliwości badania potencjału rozwojowego uczniów.  Zwracam uwagę na rolę motywacji wewnętrznej w dążeniu do zmiany, pracuję na zasobach ucznia, by wzmacniać jego poczucie własnej wartości.

Po pracy najbardziej lubię spędzać czas aktywnie: jeździć na rowerze, spacerować po lesie, pracować w ogrodzie, grać w tenisa, pływać. Uwielbiam wędrować po górach. Lubię też angażować się w różne projekty społeczne w mojej parafii.
Przez całe życie towarzyszy mi muzyka. Słucham wszystkiego, co dobre: od muzyki symfonicznej (Beethoven, Czajkowski, Wieniawski) po klasykę rocka (Presley, The Beatles), a w samochodzie najczęściej Chrisa Rea, Gordona Haskella, Briana Adamsa. Sam lubię muzykować: pograć na gitarze i pośpiewać z przyjaciółmi. Występuję w zespole wokalnym, wykonującym dawną muzykę sakralną. W wolnej chwili chętnie sięgam też po biografie znanych ludzi, powieści J. Grishama oraz literaturę poświęconą średniowieczu polskiemu i europejskiemu.

Duże znaczenie ma dla mnie moja rodzina, z którą jestem silnie związany.

Cieszę się, że mogę być częścią społeczności Społecznej Jedynki, która od początku urzekła mnie atmosferą wzajemnej pomocy, życzliwości, bezpośredniości i szacunku.