2024-06-19

Wojciech Howaniec i Joanna Szczepaniak  zostali Mistrzami Szkoły w szachach szybkich!

W sobotę 8 czerwca odbyły się dwa turnieje szachowe w ramach Mistrzostw Szkoły w szachach szybkich: Społeczna Jedynka Rapid OPEN i Społeczna Jedynka Rapid GIRLS. Łączenie w obu turniejach wzięło udział 31 szachistów i szachistek naszej szkoły. Turniej sędziowsko i sprzętowo wsparła Dominika Stochniałek – Prezeska UMKS Na Pięterku Poznań – za co bardzo dziękujemy!

W grupie chłopców łeb w łeb szli przez cały turniej dwa Wojtki: Howaniec i Mucha. Ostatecznie dzięki wartościowaniu Bucholtza lepszy okazał się być Wojciech Howaniec (6,5/7 pkt.), a tuż za nim zawody ukończył Wojciech Mucha (6,5 pkt.). Trzecie miejsce przypadło Hubertowi Czyrkowskiemu (5 pkt.). W klasyfikacji do lat 8 zwyciężył Mikołaj Cyfert (5 pkt.) przed Ignacym Szałamachą (4 pkt.) i Ignacym Ragerem (4 pkt.).

Walka była również zacięta w grupie dziewczynek – o podium dzielnie walczyły trzy zawodniczki i ostatecznie najlepsza okazała się Joanna Szczepaniak (6/7 pkt.), drugie miejsce przypadło Łucji Owczarczak (6 pkt.), a trzecie zeszłorocznej zwyciężczyni Marii Howaniec (5,5 pkt.). W klasyfikacji dziewczynek do lat 8 najlepsza była Łucja Owczarczak (6 pkt.) przed Katarzyna Łykowską (3 pkt.) i Zofią Łączniak (2 pkt.)

Nagrodzeni w obydwóch grupach to w głównej mierze Ci, którzy w czasie wolnym poświęcają swój czas na trening szachowy – pracują z książkami i grają w turniejach. Tradycyjnie potwierdziło się, że droga do sukcesu wiedzie poprzez pracę i trening.

Wyniki turnieju chłopców: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6195230224678912/results/7

Wyniki dziewczyn: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4861721262424064/results/7