Paulina Gajda

nauczyciel języka angielskiego


Pracuję w Społecznej Jedynce od roku 2020. Wcześniej, w latach 2001-2002, byłam zatrudniona  w firmie handlowej, a następnie, w latach 2004–2018, w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu na stanowisku lektora i wykładowcy. Pracowałam też w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM oraz w Wyższej Szkole Logistyki.

W roku 1999 ukończyłam studia pierwszego stopnia w Kolegium Języków Obcych UAM, szkole wyższej specjalizującej się w kształceniu nauczycieli. Następnie odbyłam studia drugiego stopnia na Wydziale Językoznawstwa UAM.  W roku 2004 ukończyłam studia podyplomowe w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM.

Oprócz języka angielskiego znam też język włoski. W 2010 zdobyłam certyfikat potwierdzający znajomość tego języka  na poziomie zaawansowanym (C1) w ramach egzaminu Celi4.

W moim życiu zawodowym zajmowałam się przez pewien czas tłumaczeniami, ale zdecydowanie bardziej odpowiada mi praca nauczyciela.

Interesuję się sztuką i rękodziełem. Lubię malować, zajmować się ceramiką, szyciem i szydełkowaniem. Stworzyłam wiele  ilustracji dla Portalu Funduszy Europejskich (np. w serii Prosty Język na Wesoło).

Prywatnie jestem żoną i mamą. Mam troje dzieci, które na co dzień dostarczają mi inspiracji i nowych wyzwań.