Małgorzata Kaczmarek-Giergasz

nauczyciel informatyki


Skończyłam Politechnikę Poznańską na kierunku Matematyka Stosowana, bo to Królowa Nauk była moją pierwszą miłością. Niestety byłam pierwszym rocznikiem, który na tym kierunku nie mógł zdobyć tytułu inżyniera, za to wszechstronny wachlarz przedmiotów i ukończenie Studium Pedagogicznego dało mi możliwość nauczania również fizyki i informatyki. To właśnie informatyka okazała się moją kolejną pasją, dzięki niej mogę uczestniczyć w rozwoju fascynującego świata technologii. Żaden inny nauczyciel chyba nie doświadcza tylu zmian w swojej dziedzinie. Kiedy zaczynałam uczyć informatyki, to w szkołach nie było często jeszcze internetu, a w tej chwili mamy dostęp do najnowszych technologii i super sprzętu. Ciekawe co przyniosą kolejne lata? 

Nie umiem usiedzieć w jednym miejscu, działam w szkolnym wolontariacie, pomagam w organizacji różnych szkolnych imprez. Lubię pracę w zespole i chętnie włączam się w różne szkolne projekty.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch synów oraz właścicielką dwóch kotów. Wolny czas spędzam na pieczeniu tortów i dekorowaniu pierników, to tak słodka odskocznia od codzienności.