2023-10-12
Nasi uczniowie z sukcesami walczyli o awanse do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików! 

 

W ostatnim tygodniu września, w Darłowie, odbył się jeden z najważniejszych turniejów dla naszych najbardziej uzdolnionych szachistów – Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach.
Najlepsi młodzi adepci gry szachowej z dwóch województw (wielkopolskiego i zachodniopomorskiego) rywalizowali przez cały tydzień w odpowiednich grupach wiekowych i walczyli o awanse do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików.
Turniej szachowy to nie tylko rozgrywki! Szachiści codziennie wytrwale rozgrywali kolejne partie, analizowali je i przygotowywali się do kolejnych spotkań nad szachownicą.
Historyczny sukces odniósł Wojtek Mucha (3c), który nie przegrawszy żadnej partii zdeklasował pozostałych zawodników.  Wojtek już może się szykować do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się na początku przyszłego roku kalendarzowego.
Na wyróżnienie zasługuje także dobry wynik Bartłomieja Jasińskiego (4a – ósme miejsce w grupie do lat 11), który podobnie do Wojtka Muchy uzyskał podczas zawodów normę na II kategorię szachową. W grupach do lat 11 rywalizowali Gabriela Mucha (5b – dziewiąta wśród dziewcząt) i Borys Napiórkowski (5b – piętnasty wśród chłopców).
Szachiści! Jesteśmy z Was dumni!