Natalia Mroczek

nauczyciel języka angielskiego


W Społecznej Jedynce zaczęłam pracować od razu po studiach – w 2018 roku. Uczę języka angielskiego i jest to moja pierwsza praca w szkole. Przez kilka lat prowadziłam też zajęcia dla studentów zaocznych. Obecnie skupiam się wyłącznie na naszych uczniach. Oprócz nauczania języka angielskiego zajmuję się też wychowawstwem i opieką nad Samorządem Uczniowskim. W marcu 2022 r. uzyskałam uprawnienia Certyfikowanego Nauczyciela Pozytywnej Dyscypliny w Klasie. 

Ukończyłam dzienne studia I i II stopnia na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu nakierunku filologia angielska ze specjalizacją nauczycielską. Prace, które obroniłam, dotyczyły nauczania języka angielskiego, a w szczególności gramatyki, z wykorzystaniem technologii i autentycznych materiałów językowych.

Pochodzę z Gorzowa, ale Poznań stał się już moim domem. Ukończyłam I LO w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie skupiłam się na doskonaleniu moich umiejętności językowych. Drugim bliskim mi językiem jest język francuski. Od zawsze jednak wiedziałam, że chcę wiązać mój zawód z nauczaniem języka angielskiego. Moje zamiłowanie do tego języka ujawniło się już w dzieciństwie, kiedy oglądałam kreskówki lub grałam w gry komputerowe w tym języku. Dlatego też wiem, jak ważne jest inspirowanie uczniów i dawanie im okazji do odkrywania możliwości, jakie może im dać umiejętność posługiwania się językami obcymi.