2024-03-25

Pośród wielu świąt i okazji do spotykania się w Społecznej Jedynce, jedna jest absolutnie wyjątkowa!

Przez jakiś czas nasz coroczny piknik bywał organizowany jesienią, ale ostatecznie rozgościł się w pogodnym maju.
Stanowi dla nas tym samym zarówno integralną część roku szkolnego, jak i zwiastun nadchodzących wakacji.
W ostatnich latach z radością organizujemy go na terenie szkoły – tutaj możemy poczuć się prawdziwymi gospodarzami, zaprosić naszych gości do odpoczynku na uroczym patio i sportowych szaleństw na boisku.

Dbamy o to, aby każdy wypoczywający na pikniku znalazł coś dla siebie!
Podstawą, na której budujemy jest przepyszne jedzenie i aktywność fizyczna w atrakcyjnej formie. Rozgrywkom piłki nożnej, biegom, zawodom w bubble football, turniejom tenisa stołowego i występom akrobatycznym towarzyszą fantastyczne potrawy z grilla i słodkości.

Do tej pory uczestnicy pikniku mogli też wypróbować chodzenie na szczudłach, wziąć udział loterii fantowej, pozwolić sobie na pomalowanie twarzy. Zachwycaliśmy się ogromnymi bańkami mydlanymi, mogliśmy zajrzeć do środka wozu strażackiego. Był turniej ringo, mecz palanta i… dmuchańce!

Od kilku lat wydarzenie stanowi nierozerwalną parę z koncertem, który poprzedza wspólną zabawę na pikniku.

Coroczny piknik od wielu lat jest świętem nie tylko społeczności szkolnej, ale także absolwentów i wszystkich sympatyków Społecznej Jedynki. Utrzymany w swobodnej atmosferze jest wydarzeniem otwartym dla każdego, kto chce poznać naszą szkołę, jej społeczność i atmosferę.