2026-06-20
Po raz kolejny nasza społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”! 

Na ławce, na kocyku… lub po prostu – na trawie.
Komiksy, biografie sportowców, przewodniki po kosmosie, przygody Enoli Holmes.
W przyjemnym cieniu – i w pełnym słońcu.
Słowem – czytaliśmy wszędzie i wszystko, co nadawało się do czytania!

Długa przerwa w piątek 12 czerwca stała się przystanią literatury.
Każdy został zaproszony do przyniesienia ulubionej książki, a później w jednym momencie wszyscy chętni – dorośli i dzieci – zagłębili się w lekturze.

Akcja „Jak nie czytam jak czytam” ma na celu promocję czytelnictwa i budowę pozytywnego wizerunku czytania.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia od lat jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Cudownie było stać się częścią jednej wielkiej, czytającej społeczności!
Mali i duzi Czytelnicy – dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział!