16 czerwca 201961 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl

„BYLIŚMY W HISZPANII – JESTEŚMY WYGRANI” Zosia Nowacka I b

Bartek Pawlak I b

Hiszpania to kraj wspaniały,
a ubaw z pobytu w niej niemały.
Jedni zapamiętali taniec flamenco,
a inni wyjazd do pueblo blanco.
Na plażę też się wybraliśmy,
świetnie się tam bawiliśmy.
Do Hiszpanii za rok wrócimy,
więc jak najszybciej po bilety spieszymy.
Dziś już w Polsce jesteśmy,
i trochę pogodą się zawiedliśmy.
Ale zawsze trzeba wracać,
by za rok nad morzem się przechadzać.

Marta Tylkowska I a

Wycieczkę do Hiszpanii uważam za bardzo udaną. Lekcje w szkole były bardzo interesujące, a nauczycielki dobrze motywowały uczniów do nauki. Obiady w stołówce zawsze wszystkim smakowały. Dzięki przemiłym rodzinom wieczory również mijały znakomicie. Wycieczki i radosna atmosfera sprawiły, że wyjazd trzeba koniecznie powtórzyć.

Kasia Cieślińska Ia

Spędziliśmy tydzień w Hiszpanii w Benalmadenie, w przeuroczej dzielnicy Arroyo de la Miel. Mieszkaliśmy u rodzin, początkowo obawiałam się, że nie dogadam się z rodowitymi Hiszpaniami, lecz rodziny były przemiłe i starały się nam jak najbardziej pomagać. Od rana mieliśmy lekcje w hiszpańskiej szkole, były one bardzo interesujące i dużo z nich zapamiętałam. Nauczyciele byli bardzo sympatyczni i często przekazywali nam różne hiszpańskie ciekawostki. Popołudniami nasze Panie organizowały nam mnóstwo atrakcji, odwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc, między innymi byliśmy w Maladze, Granadzie i w Mijas. Ten wyjazd bardzo mi się podobał i mam nadzieje, że uda mi się tam pojechać za rok!

Aleksandra Sobota Ib

W kwietniu 2016 wybraliśmy się na wycieczkę do Hiszpanii. Zwiedziliśmy wiele pięknych miast, takich jak Malaga, Granada czy Mijas. Chodziliśmy do szkoły dla obcokrajowców, gdzie codziennie od 9 do 13.15 mieliśmy zajęcia w języku hiszpańskim. Mieszkaliśmy u rodzin z miasteczka Benalmadena, w którym znajdowała się szkoła. Mieliśmy, więc codzienny i bardzo intensywny kontakt z językiem, co pozwoliło nam bardzo go rozwinąć. Pogoda naprawdę dopisała, ponieważ przez większość dni temperatura przekraczała 22 º i świeciło słońce.