9 kwietnia 202061 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl

Od środy, 20 lutego, gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Hiszpanii. Zapraszamy do śledzenia codziennej relacji!

Pierwszy dzień wymiany już za nami!

Przyjaciół z Półwyspu Iberyjskiego przywitaliśmy prezentacją najciekawszych i najważniejszyvh miejsc w Poznaniu. Nasi hiszpańscy koledzy i koleżanki od razu zderzyli się z polską pochmurną zimą - aby trochę tę naszą aurę odczarować, wybraliśmy się wspólnie na łyżwy. Nie mogło też zabraknąć wizyty na stadionie Lecha i zwiedzania jego zakamarków. :)

21.02.2019

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w poznawaniu tajemnic najstarszej części Poznania. :) Gra miejska na Ostrowie Tumskim i zwiedzanie Bramy Poznania sprawiły, że nasze pochmurne miasto stało się nieco bliższe przybyszom ze słonecznej Hiszpanii. Nie mogliśmy nie zabrać kolegów i koleżanek na Śródkę - jej murale i mała ceremonia zawieszania kłódek przyjaźni na moście Jordana stały się przyjemnym podsumowaniem drugiego dnia wymiany.

22.02.2019

Tym razem było coś dla umysłu...i coś dla ciała.

Najpierw przyjęliśmy naszych hiszpańskich gości w murach szkoły, aby wspólnie zająć się projektami na temat legend. Nasi koledzy i koleżanki zobaczyli też jak wyglądają nasze lekcje. Aby trochę się rozruszać, w wyjątkowo chłodny dzień ruszyliśmy do parku trampolin. :)

25.02.2019

Po weekendzie spędzonym z rodzinami, przyszedł czas na prezentację efektów piątkowej pracy!

Poniedziałek rozpoczęliśmy od zawodów sportowych w sali gimnastycznej.

Nastepnie, po przerwie uczniowie przystąpili do pracy nad projektami rozpoczętymi w piatek. ”Legendarne” projekty wypadły zachwycająco i były okazją do przypomnienia sobie polskich i hiszpańskich podań ludowych. Efektem pracy były krótkie występy uczniów. Widownia byla oczarowana.

Dzień zakończyła biesiada zainicjowana przez rodziców. Przy pysznym jedzeniu i akompaniamencie muzyki toczyły się rozmowy w trzech językach. Były niespodzianki i podziękowania. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

26.02.2019

Po wybornej biesiadzie w "Autentyku", dziś wycieczka na Stare Miasto. Byliśmy na górze Przemysła, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Potem nadszedł czas na bliższe poznanie Poznania i zabawne zadania związane z grą miejską. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Rogala, gdzie na wesoło poznaliśmy sztukę wyrobu rogali. Punktem obowiązkowym były koziołki na ratuszu w południe. Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli posilić się w restauracji "Bardzo", gdzie na jedną z Hiszpanek czekała urodzinowa niespodzianka.
Zostało pakowanie i pożegnanie na lotnisku...

Współpracujemy z:   pobrany plik