Marcin Koziński

nauczyciel informatyki


Jestem nauczycielem informatyki w Społecznej Jedynce od 2023 roku.

Ukończyłem Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej ze specjalnością elektroniczna aparatura i systemy pomiarowe, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Swoją karierę blisko 20 lat temu związałem z dużą firmą produkującą elektronikę, w której pracuję do dziś, odpowiadając za działy jakości, IT i infrastruktury. Jednocześnie realizuję się w roli nauczyciela w Społecznym Liceum.

Moje zainteresowania związane są przede wszystkim z przedmiotami ścisłymi – fizyką, matematyką, informatyką i elektroniką, ale również z lotnictwem. Cały czas rozwijam się w obszarze programowania, odbywając kursy i zdobywając certyfikaty (m.in. Python, C++), a także tworząc oprogramowanie oraz budując urządzenia w oparciu o Arduino – głównie na potrzeby własne. Lubię się rozwijać, jak i uczyć innych, jest to dla mnie wyjątkowe doświadczenie, które przynosi ogrom satysfakcji!

Jestem również posiadaczem licencji pilota samolotowego, wolne chwile spędzam na rozbudowie i wykorzystaniu symulatora lotu. Żegluję, jeżdżę na rowerze, gram na basie, spędzam przy tym dużo czasu z moją rodziną i dwoma kotami – dachowcami.