Anna Michalewicz

nauczyciel biologii

W roku 2023 ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku biologia, specjalność: nauczanie biologii i przyrody. W tym samym roku rozpoczęłam studia magisterskie na tym samym kierunku.

We  wrześniu 2023 roku rozpoczęłam pracę w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym  nr 1 im. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu jako nauczyciel biologii. Praca z młodzieżą daje mi wiele satysfakcji i motywacji do pogłębiania ich wiedzy o wszelkich procesach zachodzących w świecie przyrody.

Jestem absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie (profil biologiczno-chemiczny). Moją pasją od zawsze były nauki ścisłe, lecz dzięki mojej nauczycielce w liceum utwierdziłam się w przekonaniu, że pragnę dzielić się z innymi swoją miłością do biologii. Od dwóch lat hobbystycznie hoduję wszelkie rośliny doniczkowe, powiększając moją roślinkową rodzinkę. W wolnym czasie uwielbiam wszelkie wędrówki na łonie natury. Jestem fanką kryminałów i zaczyna mi powoli brakować miejsca w mieszkaniu na kolejne tomy książek.