Małgorzata Brugier-Szyca

nauczyciel języka hiszpańskiego

W Społecznej Jedynce pracuję od jedenastu lat. Moja droga zawodowa początkowo nie była związana z nauczaniem, wiele lat pracowałam w hiszpańskich przedsiębiorstwach, zajmując się głównie kontaktami międzynarodowymi i tłumaczeniami. To przypadek sprawił, że zagościłam w Społecznej Jedynce na dłużej. Przez kilka lat byłam też nauczycielem II LO w Poznaniu w klasie humanistycznej i w klasie IB.

Skończyłam jedno z pierwszych liceów społecznych STO w Polsce i do dziś uważam, że było to jedno z ważniejszych doświadczeń w moim życiu. Każdemu życzyłabym takiego liceum, do jakiego ja miałam szczęście uczęszczać.

Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Filologię Włoską na UAM w Poznaniu.

Od ponad 20 lat jestem czynnym tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego, traktuję to jako poważne wyzwanie i możliwość ciągłego rozwoju.

Od roku 1999 jestem koordynatorem w Poznaniu Egzaminów DELE z języka hiszpańskiego jako języka obcego przeprowadzanych przez Instytut Cervantesa. Każdego roku organizuję egzaminy z języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach nauczania języka obcego od A1 do C2.

Jestem mamą dwojga dorosłych dzieci. Rodzinnie fascynują nas wszelkie podróże – te bardzo dalekie i nieco bliższe.