Jan Markowski

nauczyciel religii

Jestem księdzem katolickim i od bieżącego roku szkolnego uczę religii w Społecznej Jedynce. Urodziłem się w Rawiczu, gdzie ukończyłem Liceum Ogólnokształcące nr 1 w klasie o profilu matematyczno – fizycznym oraz Niepubliczną Szkołę Muzyczną 1. stopnia w klasie fortepianu. Następnie studiowałem na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. W latach 2008 – 2014 byłem alumnem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu i studentem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto ukończyłem studia podyplomowe teologii, zarządzania oświatą i jestem w trakcie studiów podyplomowych  z nauczania geografii i fizyki.

W naszej szkole byłem już zatrudniony w roku szkolnym 2013/2014 podczas praktyk diakońskich, które odbywałem w parafii pw. Świętej Rodziny w Poznaniu. Od adwentu 2016 roku kontynuowałem współpracę ze Szkołą poprzez prowadzenie cotygodniowych rorat przygotowujących do świąt Bożego Narodzenia.

Aktualnie jestem wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu, kierownikiem Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, diecezjalnym duszpasterzem Ruchu Flażoletowego, ponadto uczę religii w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu. W wolnym czasie pływam, jeżdżę na rowerze, wędruję po górach w Polsce i nie tylko (w tym roku ukończyłem Koronę Gór Polski) oraz gram na pianinie i różnych rodzajach gitar.