24 października 202161 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl

Nasi uczniowie, mimo bardzo wysokiego poziomu zawodów, odnieśli indywidualne sukcesy.

Wszystko co dobre…, więc przyszedł czas na ostatni dzień mistrzostw, a więc czas na snowboard. Naszą szkołę reprezentowała czwórka śmiałków. Hubert Cebulski, Dominik Brzostek, Leonard Kubasik oraz Mateusz Czepułkowski. Przy doskonałych warunkach atmosferycznych (w pełnym słońcu i zmrożonym śniegu) chłopcy wystartowali z dużym animuszem. W tym czasie pozostała część grupy, pod okiem doświadczonych opiekunów, szlifowała swoje umiejętności na stoku. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi o godzinie 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Poznania, by zgodnie z planem o 22.00 przywitać swoich rodziców :)

Zobacz galerię na FB

W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień – narty zjazdowe. Po stałych porannych czynnościach, pełni optymizmu ruszyliśmy na stok. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli, pokonując kolejne tyczki ustawione na trasie. W dniu dzisiejszym zawody odbywały się dwutorowo. Równocześnie na krótszym odcinku startowały klasy I-III SP i IV-VI SP, natomiast wydłużony zjazd miały klasy I-III Gimnazjum. W narciarstwie zjazdowym, w swoich kategoriach wiekowych Ania Skorupska zajęła II miejsce, również Kasia Skorupska wśród gimnazjalistek była druga – WIELKIE gratulacje J

Kolejnym punktem napiętego grafiku był wyjazd na Termy Chochołowskie, gdzie nasi uczestnicy, po trzech dniach rywalizacji, mogli oddać się kąpielom rekreacyjnym na licznych basenach.

Ostatnim punktem dnia był spacer po słynnych Zakopiańskich Krupówkach, po którym to zmęczeni ale szczęśliwi ok 21 wróciliśmy do ośrodka.

 

Zobacz galerię na FB

Dzień trzeci. Kolejne wyzwania. Tym razem, po porannych, stałych czynnościach udaliśmy się na stok SUCHE  SKI na narty biegowe. Tam  uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych toczyli rywalizację ze swoimi rówieśnikami. Przed biegiem prognozy pogodowe nie były zbyt optymistyczne, jednak aura nas oszczędziła i zwody odbyły się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Po przerwie obiadowej, zamieniliśmy narty biegowe na zjazdowe i po powtórnych odwiedzinach stoku, doskonaliliśmy narciarstwo alpejskie przygotowując się do jutrzejszych startów. Po kolacji osoby chętne udały się na znajdujący się na terenie ośrodka basen i strefę SPA, natomiast inni – z racji środy popielcowej - udali się na mszę świętą.

 

Zobacz galerię na FB

Drugi dzień wyjazdu rozpoczęliśmy poranną pobudką – 7.00. Następnie po śniadaniu udaliśmy się na do Zakopanego na tor lodowy Centralnego Ośrodka Sportu aby rozpocząć rywalizację w konkurencji łyżwiarstwa szybkiego. Przy pięknym słońcu, ale silnym wietrze uczestnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Po obiedzie natomiast, udaliśmy się na stok SUCHE SKI, tym razem na trening nart biegowych, w celu przygotowań do środowego startu. Wieczorem natomiast na uczestników czekała miła niespodzianka w postaci kapeli góralskiej, która to wprowadziła nas w klimat góralskiej muzyki w połączeniu z nauką podstawowych kroków tańca. W trakcie zabawy uczniowie mogli piec kiełbaski na przygotowanym wcześniej ognisku.

 

Zobacz galerię na FB

6.45 Społeczna Jedynka. Trzydziestu trzech uczestników wyruszyło na pięciodniowy wyjazd do Zakopanego i okolic. Po  ośmiu godzinach jazdy zjawiliśmy się na miejscu, aby spacerem po Krupówkach przywitać zimową stolicę Polski. Następnie dotarliśmy do bazy noclegowej – ośrodek LIMBA. Po przydziale pokoi i krótkiej aklimatyzacji uczestnicy oczekują na jutrzejszy start. 

 

Zobacz galerię na FB

W dniach 29 lutego - 4 marca reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XXI Igrzyskach Zimowych Szkół Niepublicznych w Białce Tatrzańskiej.

Oto fotorelacja dzień po dniu z tego wyjazdu:

Dzień 1.

6.45 - Społeczna Jedynka. Wszyscy uczestnicy stawili się zgodnie z planem. Trasa upłynęła nam bez większych przeszkód, tak więc o godzinie 16.00 stawiliśmy się w Pensjonacie Limba w Poroninie. Po krótkiej „instalacji” w Pensjonacie, w celu przygotowania się do pierwszego startu, wybraliśmy się do wypożyczalni po narty biegowe. Każdy miał możliwość zrobienia pierwszych kroków na nartach biegowych, mimo nocnej pory.

Czekając na pierwszy start…


Zobacz galerię na FB

Dzień 2.

Drugi dzień wyjazdu rozpoczęliśmy poranną pobudką - 6.45.Następnie po śniadaniu udaliśmy się na stok, w celu doskonalenia umiejętności na nartach biegowych, przygotowując się do startu. Po oficjalnym otwarciu Igrzysk rozpoczęliśmy rywalizacje w swoich kategoriach wiekowych. Mimo niewielkiego doświadczenia nasi uczniowie radzili sobie znakomicie. Zmarznięci po 6 godzinnym starcie, udaliśmy się na obiad.

Wieczorem natomiast, ponownie udaliśmy się na stok, tym razem na narty zjazdowe, w celu przygotowań do czwartkowego startu.

 

Zobacz galerię na FB

Dzień 3.

Po wczesnej wtorkowej pobudce, dzisiaj mogliśmy nieco dłużej pospać. Dzień rozpoczęliśmy - jak zwykle- śniadaniem, tym razem o 9.00,by o 10.30 rozpocząć rywalizację w konkurencji łyżwiarstwa szybkiego w Nowym Targu. Każdy z uczestników dzielnie walczył w swojej kategorii wiekowej. Następnie udaliśmy się na obiad, by wieczorową porą dotrzeć na stok – w celu treningu przed jutrzejszymi startami w narciarstwie zjazdowym. Kolejnym punktem dnia była kolacja i chwila relaksu… na basenie, jacuzzi  czy łaźniach parowych.

 

Zobacz galerię na FB

Dzień 4.

W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień – narty zjazdowe. Po stałych porannych czynnościach, pełni optymizmu ruszyliśmy na stok. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli, pokonując kolejne tyczki ustawione na trasie. W dniu dzisiejszym zawody odbywały się dwutorowo. Równocześnie na krótszym odcinku startowały klasy I-III SP i IV-VI SP, natomiast wydłużony zjazd miały klasy I-III Gimnazjum. W dalszej części dnia udaliśmy się na obiad, by o godzinie 16.00 wrócić na ogłoszenie wyników. W narciarstwie zjazdowym, swoich kategoriach wiekowych Ania Skorupska zajęła 6miejsce, natomiast Kasia Skorupska wśród gimnazjalistek była druga – WIELKIE GRATULACJE!!!

Kolejnym punktem napiętego grafiku był wyjazd na termy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie nasi uczestnicy, po trzech dniach rywalizacji, mogli oddać się kąpielom rekreacyjnym na licznych basenach.

Ostatnim punktem dnia był spacer po słynnych zakopiańskich Krupówkach, po którym zmęczeni, ale szczęśliwi ok. 21 wróciliśmy do ośrodka.

Zobacz galerię na FB

Dzień 5.

Wszystko co dobre szybko się kończy…Czas na ostatnią konkurencję, czyli snowboard. Naszą szkołę reprezentowała trójka śmiałków. Bracia Czepułkowscy oraz Leonard Kubasik. Mimo nie najlepszego śniegu chłopcy wystartowali z dużym animuszem. W tym czasie pozostała część grupy, pod okiem doświadczonych opiekunów, szlifowała swoje umiejętności na stoku.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi o godzinie 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Poznania, by zgodnie z planem o 22.00 przywitać swoich rodziców :)

Zobacz galerię na FB

 

Dane kontaktowe

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 867 68 12

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl
bezpośredni telefon do świetlicy: +48 730 389 328

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie

  

38125FBD 42A4 4CAC A090 99A537196995

 

fundusze

logo ose large

 

Współpracujemy z:   pobrany plikAD30B839 890D 4A91 A457 CE93C65F064F