20 czerwca 201961 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl

Za nami pierwszy w historii Społecznej Jedynki tydzień projektowy. Uczniowie popisali się niebywałą inwencją twórczą!

Początek ostatniego dnia  projektowego przebiegał dwutorowo: klasy siódme i trzecie gimnazjum wprowadzały ostatnie poprawki do swoich konstrukcji po to, aby zainstalować wyniki prac w sali gimnastycznej. W tym czasie klasy drugie gimnazjum szlifowały sposób prezentacji własnych projektów - czekał ich występ przed komisją, która miała ocenić pomysłowość, zaangażowanie i przebieg współpracy uczniów.

O godzinie 10:00 rozpoczęły się prezentacje konstrukcji w sali gimnastycznej. Mogliśmy podziwiać dopracowaną do ostatnich szczegółów latarnię morską, bajecznie kolorowy zamek, precyzyjnie wykonane logo szkoły, solidny "fort Społecznej Jedynki" oraz dwie wersje jedynkowej rakiety do gwiazd. Nie było wątpliwości, że - mimo problemów, które występowały w każdej grupie - uczniowie wykazali się wytrwałością w doprowadzeniu działań do końca.

Drugą częścią prezentacji projektów było zapoznanie się z filmami promocyjnymi nakręconymi przez uczniów. Każdy z nich w oryginalny sposób reklamował Społeczną Jedynkę - w większości w oparciu o materiał nagrany podczas wykonywania trójwymiarowych konstrukcji.

Obydwie części podlegały ocenie kolegów i koleżanek. Okazało się, że największe uznanie zyskały efekty pracy grupy "F" - dziewcząt z klas III gimnazjum. Z dbałością o każdy ornament wykonały one logo szkoły - zielony liść w białym polu.

Klasy drugie gimnazjum, doskonale radząc sobie ze stresem, zaprezentowały w tym czasie efekty badań i poszukiwań źródłowych. Dwie grupy zaprezentowały wyniki swoich prac również przed gronem kolegów i koleżanek.

Tydzień projektowy uczniowie zakończyli ewaluacją swojej pracy. Zwrócili uwagę na mocne strony pracy w grupie oraz te obszary, które dopracują podczas kolejnych działań tego typu.